مركز تخصصي كالاي ساختماني مركز تخصصي كالاي ساختماني .

مركز تخصصي كالاي ساختماني

راهنمايي خريد شيرآلات بهداشتي ساختماني

 

شيرآلات بهداشتي و ساختماني

بسياري از برندهاي معروف جهان با استفاده از سايرشركت‌هاي توليدي تحت ليسانس، محصولاتشان را روانه بازار مي كنند. شيرآلات به گروه شيرهايي گفته مي‌شود كه بسته به كاركرد و يا شكل آنها به زيرگروه‌هاي مختلف دسته‌بندي مي‌شوند و يا به عبارت ديگر، شيرآلات عبارتند از مجموعه‌اي از قطع كننده‌ها كه در انتهاي خطوط لوله‌هاي آب نصب ميشوند و عمل قطع و وصل كردن جريان آب و تنظيم شدت جريان و تركيب آب سرد و گرم با هم را بر عهده دارند و امروزه علاوه بر اين عملكرد، شيرآلات بهداشتي،ساختماني يكي از فاكتورهاي زيبايي در ساختمان‌ها نيز محسوب مي‌شوند كه همين امر باعث توليد شيرآلات متنوع در طرح ، جنس و رنگهاي مختلف بنا به كاربرد در دو بخش صنعت و خانه گرديد.

شيرآلات از جنس آلياژهاي برنج يا سرب خشك ساخته مي‌شوند و تنها روكش هاي آنهاست كه آنها را از يكديگر متمايز مي سازد. از ميان دو جنس نامبرده، جنس برنج بهتر مي باشد ، زيرا جنس سرب پس از مدتي دچار خوردگي شده و علاوه بر آن از نظر بهداشتي نيز زيانهايي به بار مي آورند و به همين دليل اين نوع شيرآلات از نظر استاندارد مورد تاييد نيستند و غير بهداشتي محسوب مي‌شوند. قطعات در تماس با آب نبايد از آلياژ برنجي با بيش از ۲/۵ درصد سرب باشند.

از انواع روكش ها ميتوان به برنج، مس و استيل استنلس اصل اشاره كرد.چرا كه هم مقاومت بهتري در برابر پوسيدگي دارند و هم از لحاظ ظاهري كمتر لكه‌هاي آب را نشان ميدهند.انواع شيرآلات عرضه شده ، شامل شيرآلات ساده، كلاسيك، اهرمي، پدالي، چشمي (اتوماتيك) مي‌باشد.

شيرهاي ساده : تنها قابليت شيرهاي ساده، كنترل جريان آب است وعمل مخلوط كردن آب سرد و گرم مانند شيرهاي مخلوط را انجام نمي‌دهند.شيرهاي پدالي:  شيرهاي پدالي به دليل عدم نياز به انرژي مانند برق و باتري در قياس با شيرهاي الكترونيكي ،بهترين گزينه براي اماكن عمومي مانند مدارس، بيمارستانها، كليه مراكز پزشكي، هتل‌ها، مساجد، رستوران‌ها و … مي باشند.از مزاياي شيرآلات پدالي ميتوان به ، تنظيم مقدار و دماي آب سرد و گرم و پدال جمع‌شونده جهت سهولت نظافت، عدم تماس دست با شير و صرفه جويي در مصرف آب و انرژي اشاره كرد.

شيرهاي كلاسيك: شيرهاي واشري يا كلاسيك دسته‌اي ديگر از شيرها هستند كه در گذشته بسيار توليد مي شدند.

شيرهاي اهرمي:  در شيرهاي اهرمي به جاي مغزي از يك كارتريج استفاده گرديده كه كارتريج‌ها خود نيز، در دو نوع پلاستيكي و سراميكي موجود هستند و لازم به توضيح است كه نوع سراميكي مرغوب‌تر مي باشد و همچنين شيرهاي اهرمي به دو مدل ايستاده و ديواري تقسيم مي‌شوند كه نوع ايستاده معمولاً در روشويي و سينك ظرف‌شويي قابل استفاده بوده و نوع ديواري در حمام و توالت كاربرد دارند .كمپاني ها، برخي از شيرها و سردوش‌ها را نيز به چراغ‌هاي LED مجهزنموده اند كه هم جنبه تزئيني دارند و بر اساس دماي آب، رنگ چراغ‌هاي LED تغيير مي‌كند و اين چراغ‌ها انرژي خود را از فشار آب بدست آورده و نياز به برق و باتري ندارند و همچنين برخي شيرها هم به سيستم نمايش دماي آب تجهيز شده اند.

شيرهاي الكترونيكي(چشمي) : شيرهاي الكترونيكي برمبناي ارسال و دريافت نور مادون قرمز عمل مي كنند يعني بدون تماس دست و تنها با قرار دادن دست مصرف كننده در ميدان ديد سنسورهاي مادون قرمز شروع به كار مي‌كنند و باعث صرفه جويي بيشتر آب مي گردند. براي مثال بعد از يك مدت زمان مشخص مثلاً ۴۵ ثانيه جريان آب قطع مي‌شود و يا در سردوش ها با تركيب آب و هوا و كنترل جريان خروجي آب و حالت‌هاي مختلف مي‌تواند تا ۵۰% مصرف آب را كم كنند و از مزاياي بارز آنها ميتوان به استفاده از باتري به جاي برق اشاره كرد.

شيرآلات براساس كاركرد به 4 دسته كلي تقسيم ميشوند كه شامل شيرآلات آفتابه، شيرآلات دوش، شيرآلات روشويي و شيرآلات آشپزخانه كه در دو مدل ثابت و متحرك (شاوري ) توليد و عرضه مي گردند.

در پايان بايد گفت ، شيرآلات بسته به نوع مصرف و محل استفاده بايد انتخاب و خريداري گردند. در سالهاي آتي شيرآلات اهرمي ازمحبوبيت خاصي برخوردار مي باشند . همچنين براي مكانهاي عمومي يا مكان‌هايي كه نياز به صرفه جويي دارند بايد به سراغ شيرهاي پدالي و چشمي رفت و شيرهاي واشري بهترين گزينه براي مصرف كننده هايي است كه به دنبال شيرآلات ارزان قيمت مي باشند.


برچسب: شيرآلات، شيرآلات بهداشتي، شيرآلات بهداشتي ساختماني، شير آلات، خريد شيرآلات، شير الات، شيرالات، ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۳:۵۷ توسط:behsakala موضوع: شيرآلات

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :